07 Sep 2019
  Ayhan Gazi      Ücretli Oyunlar      Yorumlar:0
  None
doughlings-invasion-menu.jpg

Bugün sizlere Hero Concept'in yaptığı Doughlings serisinin devam oyununu tanıtıyoruz ve bu oyunu denedik ve ilk düşüncelerimizi yazacağız.

Oyunun Adı: Doughlings Invasion
Oyunun Diğer Adı: ドーリングス・インベイジョン
Yayım Yılı: 1 Ağustos 2019
Oyunun Dili: Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Kastilya İspanyolcası, Japonca, Portekizce
Geliştiricinin Adı: Hero Concept
Oyunun Motoru: Unity Game Engine
Oyunun Fiyatı: 18.50 TL (Steam), 28.75 TL (XBOX Store), 60 TL (Nintendo Switch)
Oyunun Platformu: Windows, XBOX, Nintendo Switch
Oyunu Anlat: Bu oyun aslında eski kült uzay vurma tarzı oyunlarından yani Space Invaders, Galaga, Galaxian türlerinden oldukça iyi esinlenmiş olup, yapımcının kendi tarzını katarak yapıkları bir oyundur. Bu oyundaki amacımız ilk oyunun bittiği yerden devam ettiği için virüs bulaşmış tüm halkınızı kurtarmanız ve göktaşının gizemini çözmenizi istemektedir, bunu yapabilmek içinse ana karakterimiz silah alarak yola çıkıyoruz.

Bu yolculuk sandığınızdan çok basit gözüküyor ama iş öyle değil maalesef, her bölümdeki tüm canavarları haklamanız ve canavarlardan düşen beğenileri toplaman, eğer iyi bir gözlem yeteneğiniz varsa kraliçeleri de vurmanız gerekiyor ve hatta gerekmiyor, mecburuz desek daha doğru olur. Bu kraliçeleri vurarak dna toplamamız lazım, aksi halde ana karakteri asla geliştiremezsiniz. Geliştirme derken aslında power-up'lardan bahsediyorduk. Bu sistemi kullanabilmek için Show Off yazısının çıkması gerekiyor ve onu açınca bir tuşa basmanız sayesinde yetenek aktif oluyor ama uyaralım, bu yetenekler sadece tek bölümü kapsamaktadır, kullanıp kullanmamak size kalmıştır. İlk başlarda kolay gibi görünebilir.

Bölümleri geçtikçe canavarların renkleri artıyor ve ortam daraldığı için ilk önceliğiniz değişmeye zorlamaktadır. Burada demek istediğimiz, canavarların silahlarından kaçmanız ya da ona karşılık olarak sıkmanız da bir çözüm ama oyunda ilerlemek için maalesef yaşamanız gerekiyor. Düşmanların ölmesi için mavi olması gerekiyor, en zoru kırmızı olanıdır, hem ateş ediyor ve hem de sizin onu öldürmeniz için uğraşmak zorundasınız.

Oyundaki can sistemini beğenmedik, ilk oyun modundaki Medium'da başta 2 can yerine 3 can ile başlamak gibi bir güzellik yapılabilirdi. Tabii ki canları toplamak için kafeste olan bir halkımızı kurtarmanız yeterlidir, onun dışında başka can kazanma metodu göremedik. Can kazanma metodunun yeterli bir sistem olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Başta bu sistem biraz klişe kokacaktır ama alışınca seveceğinizi umuyoruz. Oyunun dublajlanması gayet yerinde ve güzel olduğunu söylemek isteriz ama sadece Türkçe ve İngilizce olarak yer almaktadır, diğer dillerde böyle bir artı yoktur. Belki de o dili seslendirilmesi için ekip arkadaşı ya da paradan biraz kısmak istedikleri için yapmamış olabilirler, buna rağmen bu iki dili rahatça halledildiği için çok mutluyuz.

Artıları

  • Oyun çok güzel bir ortama sahip olması,
  • Menüsü çok kolay bir şekilde anlaşılmakta,
  • Fare işaretçisinin değişmesi,

Eksileri

  • Normal oyun modu hep 2 adet canla başlaması,
  • Yükleme ekranı birazcık uzun,
  • Ateşin hantal kalması,
  • Linux ve Mac OS X desteğinin olmaması,

Video

Edin

STEAM - WINDOWS

WINDOWS STORE - XBOX ONE

NINTENDO - NINTENDO SWITCH


doughlings-invasion-menu.jpg
doughlings-invasion-plaj.jpg
doughlings-invasion-optik-saldiri.jpg
doughlings-invasion-harita.jpg
This news item is from RIJITSU ELEVEN
https://eleven.rijitsu.com/news/doughlings-invasion-hero-concept.html