Zula – Lokum Games

Zula
Loading Likes...

Zula oyununu bugün biraz fazla ağır eleştri yağmuruna tutacağız. Oyuna bildiğiniz geçirmek için yazıyoruz.

Oyunun Adı: Zula
Oyunun Dili: Türkçe, İngilizce
Geliştiricinin Adı: Lokum Games
Oyunun Motoru: Özel Yapı
Oyunun Platformu: Windows
Oyunu Anlat: Önce oyundan bahsedelim, oyun kısaca online olarak oynanan bir silah oyunudur, amacınız rakiplerinizi vurmaktır. Oyunu kazanmak için ekibinizin vurma sayısına eşitlemeniz gerekiyor.

Oyuna çok fazla geçireceğiz, oyun üzerinde 1 hafta geçirdik. Oyuncular bu oyuna neden olumsuz işaretlediğini daha iyi anladık, onlar şaka falan yapmıyormuş.

Oyunun haritaların bir kaçı Counter-Strike oyunundan alıntı olduğunu söylemek isteriz. Bu kötü bir şey değil, o konu da gömmeyelim şirketi. Tam aksine oyuncuları çekebilmek için yapılmış bir taktik olduğunu söylemek isteriz ve yani doğru bir reklam stratejisidir de diyebiliriz.

Oyunda kazanmak için yapmanız gereken tek şey gerçek para vermeniz, yani oyundaki yeni silahları kullanmak için zula altını yatırmanız ve ona + basmanız gerekiyor, arkasından o silahı aldığınız gün kadar kullanmaktasınız.

Seviye atlayınca gelen hediye maalesef tek günlüktür. Oyundaki sınırsız olan tek silah M4A1’dir, utanmasalar onu da paraya dökecekler. Ya hu bize silah vermeyin, gidelim kendimiz alalım. Bu nasıl bir saçmalık, biz oyunu eğlence maksatlı olarak oynarız ama bakıyoruz ki bu oyun bizi delirtmek için olduğu konusunda oyuncularla hemfikiriz.

Oyundaki sancak savaşı bildiğiniz CS:GO oyunundaki bomba sistemi ile birebir aynıdır. Yani Zula’cılar oyunun yarısına kadar bomba kuruyor, sonra gidiyor gladyatörler çözüyor. Oyunun diğer yarısında ise görevler değişiyor.

Osmanlı tokadı ne yahu, silah oyununda tokatın ne işi var? Saçmalamak için saçmalanmış bir oyun modu, bir tek o modda oyuncunun ne kadar iyi el becerisi olduğu ortaya çıkıyor, diğerlerinde hep + muhabbeti vardır.

Oyundaki kitle bu saçmalığa nasıl dayanıyor hala aklım almıyor, bizce oyundaki kitle geliştiricinin çevresindeki insanlar olduğunu düşünüyoruz. Oyuncuların büyük bir kısmı bu oyunu bırakmıştır ve bizde bu oyunu oynamamaya karar verdik.

Artıları

  • Türkiyeye özgü haritalar ve yerler,
  • Gladyator ve Zula arasındaki rekabet,
  • Oyun hala aktif,
  • Silah özelleştirme,

Eksileri

  • Oyun hemen açılmıyor,
  • Adaletsiz bir oyun,
  • Silahların zamanı olması,
  • Client’te hata,
  • CS:GO’ya aşırı benziyor,

Galeri

Edin

Bir cevap yazın