Gizemli Orman – M. Oğuz Pala

Gizemli Orman
Loading Likes...

Bugün biraz hatalı olmasına rağmen bu oyunu deneyince çok keyif alacağınızı umduğumuz Gizemli Orman‘ı tanıtıyoruz.

Oyunun Adı: Gizemli Orman
Yayım Yılı: 25 Ocak 2012
Oyunun Dili: Türkçe
Geliştiricinin Adı: M. Oğuz Pala
Oyunun Motoru: Macromedia Flash Player
Oyunun Platformu: Windows
Oyunu Anlat: Oyundan bahsedecek olursak, ana karakterin babası hastalanıyor ve onun iyileşmesi gerekiyor ama iyileşmesi için sadece şifa otu şart. Bu otu bulmak için ormanların derinliklerine giderek maceranız başlamaktadır.

Bu macerada olayların hepsi sizin seçeneklerinize göre değişmektedir. Mesela, bazen düşmanlar, bazen de iyi insanlar da ve bazen ise kurtlar karşınıza çıkmaktadır. Düşmanlar ile bazen dövüşeceksiniz ve ya kaçma seçeneğini kullanacaksınız.

Eğer kaçabilirseniz, pek bir şey elde edemeyeceksiniz. Fakat, kurt ve ya tehlikeli hayvanlar çıkarsa kaçma şansınız yok, yani tek seçeneğiniz savaşmak zorundasınız. Onunla savaştıktan sonra öldürürseniz, iyi ganimette elde edebilirsiniz.

Oyunda biraz hata var, bu hatalara denk gelince can sıkabilir ama onu avantaja çevirebilirseniz oyundan çok keyif alabileceksiniz. Keşke bu oyuna biraz daha cila atabilseydin M. Oğuz Pala!

Artıları

  • Güzel bir hikaye anlatımı,
  • Değişken olaylar,
  • RPG stili,
  • Tutorial özelliği,
  • Harita,

Eksileri

  • Oyunda bug var,
  • Biraz zor,
  • Yanınca en baştan,

Galeri

Edin

“Gizemli Orman – M. Oğuz Pala” için 2 yorum

  1. Merhaba , öncelikle bu oyunu incelediğin için teşekkür ederim.2011 de secret forest zamanlarını hatırlattı bu bana.Çok güzel bir forumdu orada ilk kodlama yapmayı öğrenmiştim.Hatta bazen iş öyle saçma yerlere varıyordu ki sadece bir post Ouz’un(M.Oğuz Pala’nın nickiydi) M’sini tahmin etmek üzerine kurulmuştu.Neyse ben sadede geleyim , eğer o dönemde yapılmış başka oyunları da oynarsan çok sevinirim.Oyunkuzusu olması lazım oraya yüklüyordu bazı kişiler.Oradan görebilirsin.Zaten 2008-2012 dönemleri arasında piyasaya çıkan Türk yapımı flash oyunlarının çoğu secret-forest üyeleri tarafından yapılmıştı.Tekrardan teşekkürler ve iyi günler 🙂 

Bir cevap yazın