Dedektif Fırtına – Cartoon Animasyon Studyoları

Loading Likes...
Oyunu Oyla

Esen ola, bugün Dedektif Fırtına adlı oyununu sitemize eklemekten şeref duyuyoruz, bu oyun hakkında güzel bilgiler edindim. Mutlaka okumayı unutmayınız.

Oyunun Adı: Dedektif Fırtına
Oyunun Dilleri: Türkçe, İngilizce
Geliştiricinin Adı: Fehim Hadimoğlu, Nuray Hadimoğlu, Sencer Çoltu
Oyunun Motoru: Özel Yapı
Oyunun Platformu: DOS
Oyunu Anlat: Oyunumuzu anlatmadan önce sizlere, güzel bir bilgi verelim. Dedektif Fırtına adlı oyunumuz hem Türkçe ve hemde İngilizce dil desteğiyle üretildi. O zamanların DOS oyunları 320×200 desteklerken bizim oyunumuz 640×480 olarak üretilerek hem Dünya’daki bir ilki gerçekleştirirken ve hem de ülkemizdeki ilk Türkçe DOS oyunu ünvanına sahibiz.

Ayrıca oyunumuz bir adet belge kazandık ve belgeyi bizlere, Lucas Film (Georgio Lucas) tarafından sunulmuştur. Belgeyi kazanmamızın sebebi, o zamanların oyunlarından olmayan boyuttan ve hem de oyunumuzun tanınmasında büyük bir payı vardı.olmasıyla dünyada ses getirdi.

Oyunumuzun hikayesini anlatacak olursak, bir gün ofisinde şekerleme yaparken telefonun çalması ile başlar. Arayan Belediye Başkanı’dır ve kızının kaçırıldığını, ona yardım etmemiz gerektiğini söylemektedir. Bu görüşme ardından Dedektif Fırtına, Belediye Başkanı’nın evine gitmek üzere ofisinden çıkar ve olaylar zinciri başlar. Oyunda birçok karakterle karşılaşıp konuşuyoruz, birçok ortamda bulunuyoruz ve yeni yerler araştırıyoruz. Sürekli ipuçlarını takip ederek kaçırılan kız Nur’a ve onu kaçıran kişiye yani Profesör Abaküs’e ulaşmaya çalışıyoruz.

– “Dedektif Fırtına”
– Hikaye

Oyunumuz kabaca, macera oyunuımuzda ilerlerken ipuçları kovalayarak hikayenin sonuna kadar istersek bir çok farklı yoldan gidebilmenin mümkün olduğu bir zeka oyunudur. Oyun içinde bir çok mekan İstanbul‘dan ilham alarak kendi yorumlarımızı bir şehirde geçiyor, oyundaki mekanların ve karakterlerin hemen hepsi Türkçe isimlere sahipti.

Son olarak, oyunumuzu mutlaka sitemizden indirmeyi unutmayınız, internette vardır ama onların paylaştıkları genellikle farklı oyun motoruyla yapılmış sürümleridir.

Resimler

Edin

[yasr_multiset setid=0]

Dedektif Fırtına – Cartoon Animasyon Studyoları” için bir yorum

Bir cevap yazın