03 Sep 2019
  Ayhan Gazi      Ücretli Oyunlar      Comments (0)
  None
soul-searching-logo.png

Bugün sizlere bir hayatta kalma tabanlı bir hikayeli oyun tanıtacağız. Oyunun adı Soul Searching olup yapımcısıysa Kayabros şeklindedir.

Oyunun Adı: Soul Searching
Oyunun Dili: Türkçe, İngilizce
Geliştiricinin Adı: Kayabros
Oyunun Fiyatı: 15 TL (Steam), 53 TL (Itch)
Oyunun Motoru: Unity Game Engine
Oyunun Platformu: Windows, Mac OS X
Oyunu Anlat: Soul Searching, doğduğunuz yeri terk etmeyi anlatan bir hayatta kalma hikaye oyunudur. Küçük ilkel bir sal üzerinde adaların, ejderhaların ve büyünün dünyasına açılıyorsunuz. Gitmeyi seçtiğiniz adalarda yaşayan insanların hikayelerini keşfedebilir, ejderhalarla karşılaşabilir, oltayla balık tutabilir, salınızı özelleştirebilir, yeni sallar alabilir, hayaletler bulabilir, büyüler öğrenebilirsiniz.

Soul Searching, size nasıl oynayacağınızı öğretmeden açık bir dünyaya bırakıyor. Tek doğru yol yok. Altına ve daha iyi sallara karşı isteğinize bağlı olarak, birden fazla oynayış stilinden birini seçeceksiniz. Bu dünyada kaybolabilirsiniz, ama sona erişen yolu bulmanız çok sürmeyecek.

Ursula Le Guin‘in Yerdeniz serisinden ve Pi’nin Yaşamı gibi filmlerden ilham alan Soul Searching, büyümek, doğduğun yeri terkedip kendi ayakların üzerinde durmakla alakalı bir oyun. İzolasyon, anlam ve yön arama gibi temaları işleyen oyun, depresyona ve intihar düşüncelerine kadar değiniyor.

Oyuncu olarak, vahşete başvuran bir kahraman değilsiniz. Bu oyunda yapabileceğiniz en vahşice şey balık yakalayıp yemek. Onun dışında, bu oyun mütevazı bir hayatın ve barışçıl bir yolculuğun hikayesi. Ama bu mütevazılığın yanı sıra, acımasız ejderhaların ve sonsuz denizlerin dünyasında hayatta kalmaya hazır olun.

3 yılda tek kişilik bir takım tarafından yapılan Soul Searching, çok kişisel bir oyun. Değişik hikaye anlatma teknikleriyle oyunlarda nadiren de‘n’len duyguları işliyor. Bütün kod, görseller, müzik, herşey tek bir kişi tarafından yapıldığı için, kişisel bir dışavurum özelliği taşıyor.

Tek kişilik hikaye modu haricinde, oyun ayrıca 4 kişiye kadar aynı bilgisayarda rastgele üretilmiş bir dünya modu öneriyor. Yeniden oynanabilirlik sunan bu modda oyuncular hayatta kalmak için birlikte çalışmalı. Ne kadar oyuncu, o kadar hayatta tutacak insan, dolayısıyla o kadar zorluk, ama ayrıca o kadar daha fazla güç.

Artıları

  • Yüzde yüz Türkçe ve İngilizce desteği,
  • 1-4 arası oyuncu destekleyen rastgele mod,
  • Denizde yaratıklar, ejderhalar, katil balinalar, ve daha fazlası,
  • Keşfedilecek adalar,
  • Değişik kontrol şemaları: 4 oyuncuya kadar Xbox kumandaları, 2 oyuncuya kadar klavye, 1 oyuncu için fare desteklenmektedir.

Eksileri

  • Kısa süren oyun süresi,
  • Gece ve gündüz döngüsü oyunu çok değiştirmeyecektir,
  • Hayatta kalma türüne ilgisi olmayana göre değil,
  • Linux desteği yok,

EDİN

ITCH.IO - WINDOWS, MAC OS X

STEAM - WINDOWS, MAC OS X


soul-searching-logo.png
soul-searching-baslangicta.png
soul-searching-ejderha.png
soul-searching-ada.png

0 Comments

Yazarlık Teklifimiz Var

Türk Oyunlarını desteklemek isterseniz sizlere bir teklifim var. Bu teklifim, bu oyunları deneyip açtığım siteye beraber ekleyeceğiz, merak ettiğiniz sorunuz olursa lütfen İletişim kısmından çekinmeden yazınız.

Welcome

Username or Email:

Password:News by month 2019