12 Sep 2019
  Ayhan Gazi      Ücretsiz Oyunlar      Comments (0)
  None
blue-and-pink.jpg

Bugün bölüm tasarımıyla sizleri zorayan ama oynarken çok keyif alabileceğiniz bir tarza sahiptir Blue and Pink.

Oyunun Adı: Blue and Pink
Yayım Yılı: 12 Eylül 2019
Oyunun Dili: İngilizce
Geliştiricinin Adı: Tunç Kılıç
Oyunun Motoru: Construct 2
Oyunun Platformu: Web
Oyunu Anlat: Normalde html5 teknolojisini kullanan web oyunlarını pek sevmeyiz ama bu oyunu çok sevdik ve oyunun başında o kadar çok vakit geçirmişiz ki akşam olduğunu fark edememişiz ve oynarken bu oyun cidden bağımlılık yaptığını fark ettik. Bu oyundaki amacımız mavi renkli tatlı bir karakteri pembe renkli tatlı karakteriyle bir araya getirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için engellerden ve canavarlardan kaçmanız gerekiyor.

Oyundaki amacınız ve oynanış stilli çok basit ve klişe görünüyor ama bölüm tasarımı tamamen zor ama güzel bir şekilde düşünülüp tasarlanmıştır. Genellikle bölümlerde ki canavarlar hareket eden büyük ve ya küçük dikenler ve kırmızı tatlı bir kafada yer almaktadır, o canavarsa seni takip etmektedir. Hareketsiz canavarlarsa daha tehlikeli gözükmektedir ve yarı saydam betonları dikkat etmezseniz aşağıya düşebilirsiniz, eğer aşağısı boş değilse dikene değme olasılığınız bile var o yüzden dikkat ediniz. Balonlar size zarar vermeyecek ama yavaşlattığı için kısmen de olsa düşmanınızdır.

Oyunun menü tasarımındaki hatalardan bahsedeceğiz, seviye seçimi sadece play (oyna) düğmesine basınca çalışmaktadır, onun dışında çalışmamaktadır, yani üstteki seviye seçimi sadece süs niyetine konulduğunu rahatça söylemek isteriz ve Site logo yazan şey oyunun yapımcısı oyuna kasten koyduğunı söylemek isteriz.

Artıları

  • Kaliteli grafik ortamı,
  • Menü tasarımı iyi,
  • Oyunu oynamak için İngilizce bilmek şart değil,

Eksileri

  • Menü tasarımında kusur yok ama sistemsal olarak kusurları mevcut,
  • Ses ve müzik yok,
  • Oyunun zorluluğu bazen adamı deli eder,

Edin

WEB - TUNÇ KILIÇ


blue-and-pink-menu.png
blue-and-pink-level-1.png
blue-and-pink-level-8.png
blue-and-pink-level-11.png

0 Comments

Yazarlık Teklifimiz Var

Türk Oyunlarını desteklemek isterseniz sizlere bir teklifim var. Bu teklifim, bu oyunları deneyip açtığım siteye beraber ekleyeceğiz, merak ettiğiniz sorunuz olursa lütfen İletişim kısmından çekinmeden yazınız.

Welcome

Username or Email:

Password:News by month 2019